10 ügyesítő labdajáték gyerekeknek
A labdajátékok nagyon népszerűek a gyerekek körében. A labdajátékok nem csak szórakoztatóak és izgalmasak, hanem kiváló lehetőséget biztosítanak annak is, hogy fejlesszük a gyermekek képességeit, nagymozgásukat, csapatban játszva pedig a szociális kapcsolódásukat. Ebben a cikkben bemutatjuk a 10 legjobb labdajátékot a gyermekek számára.
10 ügyesítő labdajáték gyerekeknek kis csavarral
Célba dobás - Lufikkal és labdával
Fújjunk fel lufikat és helyezzük ki őket egy falra, fára. Lufi helyett használhatunk akár vízibombát is. Kisebb méretű labdával kell a lufikat eltalálni, aki ügyes, ki is tudja pukkasztani őket. A klasszikus célba dobáshoz helyezzünk ki egy vödröt, dobozt amibe a gyerekek beledobhatják a labdát a kijelölt helyről. A játékot játszhatjátok kisebb méretű szivacslabdával vagy rendes gumilabdával is. A karikadobáló célbadobó játékunkkal időtálló szórakozást biztosíthatsz gyermekednek. Ha a lakásban szeretnétek célbadobni, a tépőzáras célbadobó játékot ajánljuk, amit egy akasztó segítségével fel tudsz helyezni a szekrényre, ajtóra is.
Célba rúgás - lufikkal és labdával
A felfújt lufikat lógassuk le különböző magasságból. A lufikat kell eltalálniuk a gyerekeknek úgy, hogy csak a lábukkal érhetnek a labdához. Ha szeretnél valódi foci élményt a gyerekeknek, szerezz be egy pop up focikaput és egy műbőr focilabdát is.
Célba gurítás - Babzsákkal a fejen
Helyezzünk a gyerekek fejére babzsákot, a kertbe/lakásba pedig az üres flakonokat. A gyerekek feladata a labdával legurítani a palackokat, miközben a fejükön tartják a babzsákot. A játék fejlesztő hatással van a koncentrációs képességekre. Ha tartósabb célba gurítós játékot keresel, nézd meg teke- vagy bowling készletünket.
Cicázás - Helyváltoztatás nélkül
Ehhez a játékhoz 3 személyre van szükség. Egy személy beáll a 2 ember közé, és megpróbálja megszerezni a gumilabdát, amit a 2 szélen álló ember egymásnak dobál. A csavar a játékban az, hogy senki nem mozdulhat el a helyéről, csak a cica fordulhat abba az irányba, ahol a labda van. Garantáltan kedvelt játék lesz, ha a gumilabdát a kedvenc mesehős mintájával szerzitek be.
Pókfoci - Ölben plüss állattal
A gyerekek pók helyzetben (ülő helyzetben, a kezük és lábuk lent van, de a feneküket felemelik a földről) vannak. Mindenki az ölébe veszi a kedvenc plüss állatát és lábbal vezetve a labdát megpróbálják az ellenfél kapujába bejuttatni.
Forró labda - Bekötött szemmel
A gyerekek bekötött szemmel egy körben helyezkednek el, és sorban adják egymásnak a labdát. Tapsra meg kell állni, akinél a labda van, kiesik a játékból. A játékot játszhatjátok különböző méretű labdákkal, valamint egyszerre több labdával is, hogy nehezebb és izgalmasabb legyen a játék.
Kidobós - Vízibombával
A gyerekek fogjanak meg minél több labdatengebe való kislabdát, és egyik helyről a másikra szaladjanak vele. A vízibombával kell eltalálni a másik gyerkőcöt, akit eltaláltak, nem viheti tovább a kislabdákat, de ő lesz a dobó, a másik gyermek, vagy csapat feladata ugyanez. Mindenképp meleg időben ajánlott a vízibombás kidobós.
Krokett labdajáték - Tojással
Egy ütő, fa segítségével kell a gyerekeknek egy kis kapun átlőni a tojást. Állítsatok fel több kisméretű kaput és kezdődhet a játék. A játékot játszhatjátok habtenisz ütővel is. A játék nagy koncentrációt igényel, nem elég jól megütni a tojást, figyelni kell az ütés erősségére is, nehogy a tojás összetörjön.
Klettball - Összekötött lábbal
A tépőzáras koronggal könnyű elkapni a teniszlabdát, mert ráragad, amint a koronghoz ér. A játékot nehezíthetjük egy lábon állással, vagy hogy egy csövön, karikán, stb kell átdobni a csapattársnak a labdát. A klettball játékkal könnyen fejleszthető a gyerekek labdaérzéke.
Tollaslabda - Mondókázással
A tollasozás kedvelt játék gyerekek és felnőttek körében egyaránt. Kiválóan fejleszti a labdaérzéket és a koncentrációt. Ha szeretnétek csavart vinni a játékba, kezdjetek el mondókát mondani, így még nehezebb lesz a tollaslabdára koncentrálnotok. A kicsik méretéhez igazodva találtok nálunk gyerek tollaslabda készletet, valamint a klasszikus méretű tollasütő készletet is a felnőttek számára.
Megy a labda vándorútra,
egyik kézből a másikba,
aki tudja meg ne mondja
merre van a labda útja,
csili-csalamádé cukor csokoládé,
nyári karalábé, Sári hipp és hopp.
A labdával rengeteg féle képpen játszhatnak a gyerekek. Guríthatják maguk körül, pattogtathatják, vezethetik a lábukkal, dobhatják a társuknak. Ezeket a labdagyakorlatokat nehezíthetjük ezer féle képpen (helyváltoztatással, bólyákkal, különböző feladatokkal: tapsolás, guggolás stb.), tényleg csak a kreativitásunk szab neki határt.
A labdajátékok mindenki számára szórakoztató és izgalmas módon segítenek a nagymozgások és a finom mozgások fejlesztésében. A játékok jól szolgálják a szociális kapcsolódást, mivel csapatban is játszhatóak. Bármelyik labdajátékot is választjátok, garantáltan jól fogjátok magatokat érezni.