Társasjátékok 7 éveseknek
Ebben a blogcikkben megvizsgáljuk a társasjátékok 7 éveseknek való ajánlását, valamint a fejlesztő hatásait a gyerekekre.
A társasjátékok kiváló lehetőséget nyújtanak arra, hogy minőségi időt töltsünk el a gyerekeinkkel. A társasjátékok elengedhetetlen részét képezik a gyerekek szórakoztatásának és fejlődésének. A számtalan lehetőség közül azonban nem mindegyik alkalmas egy 7 éves gyermek számára. Miért érdemes tehát válogatni, és milyen hatással lehetnek a fejlődésre a megfelelő társasjátékok?
Társasjátékok 7 éveseknek
A 7 éves gyermekek életében az iskolakezdés és az olvasás-írás megtanulása komoly lépéseket jelent, így fontos, hogy fejlesszék azokat a készségeket, melyek ezekhez szükségesek. A társasjáték remek eszköz lehet ezen készségek fejlesztésére, hiszen játékos formában tanítja a gyereket a logikai gondolkodásra, a problémamegoldásra, a társas kapcsolatokra való építésre, valamint a szabályok betartására. A társasjátékok segítik a gyerekek figyelmének és koncentrációjának fejlesztését is. Az egyszerre több dologra való figyelés és az időzítés fontos készségek, melyeket a társasjátékok gyakoroltatnak a gyerekekkel. A játék közben való következetes figyelem fenntartása, illetve a türelem gyakorlása segíti a gyerekeknek abban, hogy a későbbiekben is hatékonyabbak legyenek az iskolai feladatok megoldásában.
A társasjátékokban való részvétel segíti a gyerekeket abban is, hogy megtanulják kezelni az érzelmeiket. A játék során felmerülő problémák megoldása, a győzelem és vereség elfogadása során tanulhatnak a gyerekek a befogadásról, a fair play-ről, valamint az empátia és az együttműködés fontosságáról. Nem utolsó sorban a társasjátékok remek alkalom a családi együttlétre is. A közös játék során épülhet a gyerekek és szüleik közötti kapcsolat, erősödhet a családi összetartás, valamint segít a stresszoldásban és a mindennapi problémák átbeszélésében is.
Logikai társasjátékok 7 éveseknek
A logikai társasjátékok segíthetnek a gyereknek abban, hogy megértsék az ok-okozati összefüggéseket, és fejlesszék a problémamegoldó képességüket. Ezek a játékok nemcsak szórakoztatóak, de nagyon hasznosak is a 7 évesek számára. Az egyik legnépszerűbb logikai és stratégiai társasjáték a Torpedó társasjáték - Clementoni, amelyben a gyerekeknek stratégiáznia kell, hogy megtalálják és elsüllyesszék a másik fél összes hajóját. Emellett játék közben a gyerekek szórakoztató módon tanulhatják meg a 10-es szorzótáblát is. Egy másik kiváló társasjáték a Monopoly Bid kártyajáték, amely szintén segíthet a gyerekeknek a logikai gondolkodás fejlesztésében. Ennek a játéknak a lényege, hogy az ajánlattevők versenyében kell részt venniük a játékosoknak, hogy minél több területet megszerezzenek és a lehető legtöbb pénzt gyűjtsék össze.
@pindurpalota Na ezért mondom, hogy érdemes a gyerekekkel rendszeresen társasozni! A Pic Flip az új kedvenc játékom! Mindenkinél van egy pakli, és a dobópaklin lévő egyik képről kell valamilyen jellemzőt mondani, amit a saját paklinkból kipörgetünk. 7+ a játék, de talán kisebbekkel is meg lehet próbálni. Nyilvánvalóan megint a felnőttek vesztettek, pedig össze-vissza csaltunk! ???? #társasjáték #társasjáték1percben #játékszabályegypercben #1percesjátékszabály #1percesjátéktippek #anyukavagyok #család #játékacsaláddal #közösjáték #játék #picflip #kártyajáték #móka #humor #vicc #pindurvicc #pindurhumor ♬ eredeti hang - Pindur Palota játék webáruház
Megfigyelőképességet fejlesztő társasjátékok 7 éveseknek
A társasjátékok nemcsak szórakoztató időtöltést jelentenek, hanem számos hasznos készséget is fejlesztenek a gyerekekben. Az egyik ilyen fontos készség a megfigyelőképesség fejlesztése, amely segít a gyerekeknek abban, hogy jobban észleljék és értelmezzék a körülöttük zajló eseményeket, hiszem tartós figyelem fejlesztése elengedhetetlen a megfigyelőképesség javításának szempontjából. A 7 éves kor egy ideális időszak a megfigyelőképesség fejlesztésére, és éppen ezért fontos olyan társasjátékokat választani, amelyek segítenek ebben. Egy nagyon népszerű és játékosan izgalmas játék a Halli Galli twist társasjáték - Piatnik-tól, amiben a gyorsaságot és megfigyelőképességet egyaránt kell használnod. Csengess!... amikor 5 egyforma dolgot látsz valamilyen színben, vagy 5 azonos színt látsz. Aki ebben a villámgyors játékban átlátja a dolgokat és elsőként csap a csengőre, az lesz a győztes! Egy másik remek társasjáték 7 éveseknek a megfigyelőképesség fejlesztésére a Flip pic kártyajáték. Ez a játék nagyobb hangsúlyt fektet a részletekre való figyelemre, és segít a gyerekeknek abban, hogy megtanulják az összefüggéseket és összehasonlításokat a képek között. A kártyákon különböző dolgok vannak ábrázolva, és a játékosoknak gyorsan fel kell ismerniük a hasonlóságokat vagy különbségeket a kártyák között. Az nyer, aki hamarabb szabadul meg a kártyáitól.
@pindurpalota Bison társasjáték 1 percben. Hasonló élmény mint a sakkban, viszont nem egyforma a cél, a bábukészlet a 2 ellenfélnél, és a lépéslehetőségek is különböznek. #társasjáték1percben #társasjátékok1percben #1percesjátéktippek #1percesjátékszabály #játékszabályegypercben #bison #piatnik ♬ eredeti hang - Pindur Palota játék webáruház
Stratégiai társasjátékok 7 éveseknek
A stratégiai társasjátékok olyan izgalmas és gondolkodtató formái a szórakozásnak, amelyek nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is rendkívül élvezetes időtöltést nyújtanak. Ezek a játékok kihívást és lehetőséget nyújtanak arra, hogy a játékosok stratégiát alkothassanak, taktikákat dolgozzanak ki, és megmérettethessék magukat egymással. Ezen játékok segítenek a logikus gondolkodás, a kreativitás, a döntéshozatali képesség és a problémamegoldó készségek fejlesztésében. A figyelem összpontosítása és az időzítés kritikus fontossággal bírnak, ami hozzájárul a játékosok kognitív és intellektuális képességeinek fejlődéséhez. Érdemes tehát kipróbálni ezeket a játékokat, hogy kikapcsolódhassunk és egyben fejleszthessük magunkat. Egyik ilyen fejlesztő hatású és a 7 éves gyerekek körében népszerű stratégiai társasjáték a Bison társasjáték - Piatnik. Ez egy izgalmas taktikai társasjáték 2 személy részére. A játék lényege, hogy a bölényeket fel kell tartóztatni, ugyanis szeretnének eljutni a folyóhoz, de az az indiánok településén túl található. A bölénycsorda letarolná az egész falut, ha a kutyák és az indián főnök nem tudja ezt megakadályozni. Ez a társasjáték segít fejleszteni a kreativitást és a figyelmet, miközben a gyerekeknek stratégiai terveket kell kialakítaniuk. Egy másik népszerű társasjáték a Rainbow kártyás társasjáték - Piatnik. Ebben a színes memóriapárbajban az a cél, hogy minél több Rainbow, azaz szivárvány alakuljon ki. Taktika, kombinációs készség és jó memória kell a győzelemhez. A cél az, hogy a megfelelő kártyák átfordításával, valamint a jó taktikával lehelyezett lapokkal több kártyát gyűjtsetek, mint az ellenfeletek.
Ezeken kívül számos egyéb társasjáték is elérhető a 7 évesek számára, melyek különböző fejlesztő hatásokkal bírnak. Fontos azonban, hogy a szülők figyeljenek arra, hogy a választott játék megfelelő legyen a gyermek korosztályához és fejlettségi szintjéhez.
Képek forrása: Canva
Összességében tehát elmondható, hogy a társasjátékok 7 éveseknek számos pozitív hatással bírnak a gyerekek fejlődésére. Nemcsak szórakoztatóak, de fontos eszközei is a fejlődésnek. Éppen ezért érdemes időt fordítani arra, hogy rendszeresen játszunk a gyerekekkel, és olyan játékokat válasszunk, amelyek megfelelnek az életkoruknak és fejlesztő hatásuk is van. A társasjátékok így nemcsak a családi összhangot erősítik, de segítenek abban is, hogy a gyerek egészséges módon fejlődjön.
Íme néhány társasjáték 7 éveseknek, amik kifejetetten ennek a korosztálynak készültek és remekül fejlesztik a szükséges készségeiket.